počet fliaš

Viňo Blanco Vera de Esteňas


ročník 2009

objem 0,75 l

biele víno


Charakteristika vína

Jednoduché svieže vínko z odrôd Macabeo a Chardonnay.
Skôr florálneho ako ovocného charakteru, s nádychom poľných kvetov, agátu či hrušky. V chuti kratšie s ambíciou doplňať letné posedenie na terasách pri priateľoch, alebo k ľahkým jedlám šalátovej kuchyne.


Lokalita

Španielsko 

Utiel - Requena

Menšia, na Slovensku nie veľmi známa lokalita s privlastkom DO ( Denominación Origen ). Nachádza sa asi 100 km východne od Madridu, na pahorkoch stredošpanielskej náhornej plošiny, priemerná nadmorská výška je 600 - 700 m n.m.
Svojimi klimatickými podmienkami je ideálna pre pestovanie viniča, hlavne jeho modrých odrôd. Po kratších zimách nasleduje pomaly sa rozbiehajúca jar až do polovice mája, kedy postupne utíchajú pravidelné dažde a nastupuje dlhé typicky vnútrozemské leto. Vysoké denné teploty s chladnými nocami umožňujú viniču krásne dozrievať a dosahovať mimoriadne hodnoty cukru v bobuliach. Veľké sucho si vyžaduje nutnosť vinohrady umelo zavlažovať, ale na druhej strane je réva ušetrená pred napádaním nejakými chorobami.
Pôdny profil je žulovo tufový, s občasným výskytom miest s vápencovým podložím, všeobecne veľmi minerálny , hlavne na železité štruktúry.
Tradícia pestovania viniča tam má uz niekoľko sto rokov, posledné moderné spôsoby výroby plus nové technológie umožňujú získavať swkvelé moky aj so storočných vinohradov. Je krajom odrody Bobal, ale hojne sa pestuje aj Tempranillo, Merlot, či Malbec; v bielych je to Macabeo, Chardonnay a viacero autochtónnych odrôd.


Podávajte pri teplote

9 °C


Obsah alkoholu

11,5 %


Cena

6,90 €

207,- Sk


Ponúkame zľavy pre registrovaných klientov.
Váš registračný formulár môžete vyplniť TU.
Všetky ceny sú vrátane DPH.

Späť na katalóg vín
 Registrácia nového klienta
 Zabudli ste heslo?Côtes - du - Rhône AOC Chateau Du Trignon
2007
červené víno
0,75 l

12,90 €
389,- Sk
 
© 2005 | obsah Stabil CTG s.r.o. | web dizajn Bluska | webmaster@stabilctg.sk | powered by KRISPI engine