počet fliaš

Côtes - du - Rhône AOC Chateau Du Trignon


ročník 2007

objem 0,75 l

červené víno


Charakteristika vína

Vínko je vyrobené z odrôd Syrah, Grenache a Mourvédre, ktoré sú typické pre oblasť rieky Rhôny. Je ľahkej červenej farby s aromatikou červeného ovocia. Je jemné a ľahké so šťavnatou chuťou po ovocí, s výraznou trieslovinou, ktorá vínku dodáva razantnejší a drsnejší rozmer.
Konzumácia sa doporučuje do 2012.
Kombinácia s jedlom je veľmi zaujímavá - pri bežnej teplote je to vínko ideálne na grilovačku, alebo na aromatické kozie syry. Ale po zachladení na cca 12°C sa to skvele hodí k mastnejším, či tmavším rybám, alebo k jedlám z hlavonožcov ( kalmár, chobotnničky, sépia ...)


Lokalita

Francúzsko 

Côtes-du-Rhône

je oblasť ležiaca v južnej časti stredného Francúzska ( veľká časť Provensálska ), pričom sa tiahne okolím stredného a dolného toku rieky Rhône. Oblasť je známa svojimi plnými, pálivými, až korenistými červenými vínami. Ružové a biele vína sú síce zaujímavé, ale sú na trhu vzácne - je ich málo.Pre rôznorodosť v odrodách, ale hlavne v klimatickopôdnych podmienkach sa delí na Severnú Rhônu a Južnú Rhônu. Celá oblasť je považovaná za nádejne sa rozvíjajúcu, sú tu veľmi vysoko hodnotené vína Hermitage, či Côte Rôtie na severe, na juhu je to hlavne Chateaunef-du-Pape. Kým v severnej časti sa produkujú vína zvyčajne z jednej odrody - základnou odrodou tejto časti je Syrah; v južnej časti sú to prevažne kupáže so základom z Grenache a Mourvedre, ale aj s použitím vedľajších odrôd ako Cinsault, Syrah, Counoise, Carignan.


Podávajte pri teplote

12° - 17°C


Obsah alkoholu

13 %


Cena

12,90 €

389,- Sk


Ponúkame zľavy pre registrovaných klientov.
Váš registračný formulár môžete vyplniť TU.
Všetky ceny sú vrátane DPH.

Späť na katalóg vín
 Registrácia nového klienta
 Zabudli ste heslo?Riesling Trocken, Rauenthaler Gern , Kloster Eberbach
2009
biele víno
0,75 l

22,00 €
665,- Sk
 
© 2005 | obsah Stabil CTG s.r.o. | web dizajn Bluska | webmaster@stabilctg.sk | powered by KRISPI engine