počet fliaš

Côtes - du - Rhône AOC Chateau Du Trignon


ročník 2007

objem 0,75 l

červené víno


Charakteristika vína

Vínko je vyrobené z odrôd Syrah, Grenache a Mourvédre, ktoré sú typické pre oblasť rieky Rhôny. Je ľahkej červenej farby s aromatikou červeného ovocia. Je jemné a ľahké so šťavnatou chuťou po ovocí, s výraznou trieslovinou, ktorá vínku dodáva razantnejší a drsnejší rozmer.
Konzumácia sa doporučuje do 2012.
Kombinácia s jedlom je veľmi zaujímavá - pri bežnej teplote je to vínko ideálne na grilovačku, alebo na aromatické kozie syry. Ale po zachladení na cca 12°C sa to skvele hodí k mastnejším, či tmavším rybám, alebo k jedlám z hlavonožcov ( kalmár, chobotnničky, sépia ...)


Lokalita

Francúzsko 

Côtes-du-Rhône

je oblasť ležiaca v južnej časti stredného Francúzska ( veľká časť Provensálska ), pričom sa tiahne okolím stredného a dolného toku rieky Rhône. Oblasť je známa svojimi plnými, pálivými, až korenistými červenými vínami. Ružové a biele vína sú síce zaujímavé, ale sú na trhu vzácne - je ich málo.Pre rôznorodosť v odrodách, ale hlavne v klimatickopôdnych podmienkach sa delí na Severnú Rhônu a Južnú Rhônu. Celá oblasť je považovaná za nádejne sa rozvíjajúcu, sú tu veľmi vysoko hodnotené vína Hermitage, či Côte Rôtie na severe, na juhu je to hlavne Chateaunef-du-Pape. Kým v severnej časti sa produkujú vína zvyčajne z jednej odrody - základnou odrodou tejto časti je Syrah; v južnej časti sú to prevažne kupáže so základom z Grenache a Mourvedre, ale aj s použitím vedľajších odrôd ako Cinsault, Syrah, Counoise, Carignan.


Podávajte pri teplote

12° - 17°C


Obsah alkoholu

13 %


Cena

12,90 €

389,- Sk


Ponúkame zľavy pre registrovaných klientov.
Váš registračný formulár môžete vyplniť TU.
Všetky ceny sú vrátane DPH.

Späť na katalóg vín
 Registrácia nového klienta
 Zabudli ste heslo?Rheingau Riesling, Kabinett, halbtrocken, Weingut Robert Weil
2009
biele víno
0,75 l

23,90 €
720,- Sk
 
© 2005 | obsah Stabil CTG s.r.o. | web dizajn Bluska | webmaster@stabilctg.sk | powered by KRISPI engine